فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

مرینیت

مرینیت : مرینیـت یک اصطلاح در آشپزی است که معمولا به آن مزه دار کردن مواد اولیه غذایی نیز گفته می شود.

این مزه دار کردن معمولا غذا هایی مانند انواع غذای های گوشتی، مرغ ،کباب ها و ماهی ها را در بر می گیرد

اما مرینیـت کردن گوشت و ماهی چه تاثیراتی در پخت و پز دارد ؟مرینیـت کردن مواد اولیه باعث می شود طعم غذاهایی مانند مرغ و کباب در پخت بسیار لذیذ تر شود و به طعم اولیه و خام خود بر نگردد.

مرینیت کردن؟

مرینیــت کردن کاری است که هر آشپز ماهر و نیمه ماهری برای اینکه غذای خوشمزه تری داشته باشد،باید انجام دهد.

مرینیـت مواد اولیه در بسیاری از رستوران های معتبر و ستاره دار دنیا جزء الزامات آشپزی به حساب می آید.به طوری که هر رستوران و هر سر آشپز دستور مختص به خود را دارد،این دستورات مـرینیت کردن غذاها در برخی از رستوران ها گاهی به صورت سری نگه داشته می شود.

مرینیـت کردن مواد اولیه بستگی به این دارد که از چه نوع گوشت و سبزیجاتی استفاده می کنید،لزوما هر دستور مرینیـتی در هر غذایی کاربرد ندارد.

مثلابرای پخت بهتر گوشت گوسفند به آن کیوی اضافه می کنیم، در صورتی که اضافه کردن کیوی به سبزیجات باعث له شدگی و بد طعم شدن آن خواهد شد.

در برخی از غذا ها مانند سوپ ها،خورشت ها و خوراک ها، به دلیل این که در زمان پخت در ادویه و استاک قرار می گیرد،نیازی به مـرینیت شدن از قبل را ندارند.

اما در غذاهایی مانند کباب و یا باربیکیو که دارای پخت سریع می باشند،باید قبل از پخت مزه دار یا مرینیت شوند، این موضوع هم عالی شدن طعم غذا و هم به پخت سریعتر غذا بسیار کمک خواهد کرد.

انواع مرینیت

مرینیت کردن روش ها و نمونه های گوناگونی دارد و هر آشپز و یا رستوران دار از روش و دستور خاصی پیروی می کند.

در مرحله اول می توان از موادی که باعث ترد شدن گوشت استفاده می کند،این ترد کننده ها به طعم بیرونی غذا کمک بسیاری خواهند کرد.

این پودر های ترد کننده مانند پودر سوخاری خود دارای ادویه های گوناگونی هستندکه خود کمک بسیار به طعم دار کردن می کنند که گاهی مواقع نیاز نیست به آن ادویه ای اضافه نمود.

شرکت کالا فود ارائه دهنده انواع مرینیت آماده،که در آن تمامی ادویه ها وجود دارد، مرینیت پودر سوخاری کالا فود دارای تمام ادویه هایی است که شما نیاز دارید در یک غذا استفاده نمایید.

 

 

مرینیت گوشت و غذا

اما مرینـیت کردن بر هر نوع گوشت و غذایی متفاوت است. در برخی موارد شما برای پخت یک نوع از گوشت نیاز دارید تا زمان بیشتری را در برای مرینیت کردن بگذارید، مثلا زمانی که گوشت مرغ و گوشت گوسفند برای مرینیت کردن نیاز دارند،متفاوت است .

به طور مثال برای کباب گوشت گوسفند شما نیاز دارید، وقت بیشتری گوشت را در مواد برای مزه دار کردن مرینیت بخوابانید.اما همین زمان برای کباب ماهی بسیار کوتاهتر خواهد بود.

مدت زمان مرینیت

مدت زمان مرینیـت کردن به اندازه آن خوراک نیز بستگی دارد،اگر تکه های گوشت شما نازک و کوچک باشد مدت زمان خواباندن در مواد مرینیت یک الی دو ساعت بود،در حالی که این زمان برای استیک بسیار بیشتر خواهد بود .در صورت کلی زمان مرینیت کردن غذا نباید از ۲۴ ساعت بیشتر شود.

باید به یاد داشته باشید که مواد مرینیت باید کاملا سطح گوشت و غذای شما را بپوشاند،برای این کار نیازی نیست از مواد مرینیت بیشتری استفاده نمایید،کافی است از یک کیسه پلاستیکی مناسب مرینیت استفاده نمایید تا تمام گوشت شما در مرینیت قرارگیرد.

 

در تمام طول مدتی که غذای شما در مواد مریـنیت قرار گرفته حتما آن را در یخچال قرار دهید.توجه داشته باشید که مرینـیت کردن زمان پخت را تا حدودی کاهش می دهد،پس هر چقدر مواد شما بیشتر  قرار بگیرد زمان پخت کوتاهتری خواهید داشت. مواد فقط برای یک بار قابل استفاده است.

انواع سس مرینیت

سس باید از مواد اسیدی مانند(نمک،سرکه و روغن زیتون یا هر روغن دیگری و یا آب میوه ها مانند پرتقال یا گوجه فرنگی ) ، آنزیم ها مانند ( کیوی ، زنجبیل ) ، طعم دهنده ها مانند(سس ،پیاز ،سیر و ادویه ها ) ،گیاهان معطر ( جعفری ، ریحان) تشکیل شده باشد.

گروه صنعتی کالا فود با در اختیار داشتن فناوری های روز دنیا در زمینه آشپزی و تجهیزات رستوران ،پودرهای سوخاری را راهی بازار نموده است ،که مناسب مرینیـت کردن هر نوع گوشت و غذایی است. این پودرها در طعم ها و انواع مختلف روانه بازار شده اند.

این پودرها علاوه بر اینکه طعم خوشایندی به غذا می دهند باعث تردی و اسپایسی شدن خوراک ها و غذا های شما نیز خواهند شد.

مرینیت آماده کالافود

مرینـیت های آماده مصرف گروه صنعتی کالا فود،شامل:

  • پودر مرینیت سوخاری
  •   مرغ نرمال،
  •   مرغ اسپایسی
  •   چیکن استریپس

لطفا جهت سفارش انواع خدمات ، تماس “گرفته و یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

سفارش