روکش کردن

روکش کردن برای اینکه مرغ خوشمزه تر و لذیذ تری داشته باشیم ، باید ترفند های زیادی در آشپزی به کار ببریم . زیرا مرغ دارای بافتی نرم و فاقد چربی می باشد که  نمی توان به آن مدت زمان طولانی برای پخت داد.

پس باید مرغ قبل از پخت به طور کامل مرینیت شده باشد و زمان مناسبی را در مواد مرینیت قرار گرفته باشد . علاوه بر مزه دار کردن مرغ ، شکل ظاهری آن نیز باید حفظ شود و نباید در آثر قرار گرفتن در مرینیت چهره زشتی پیدا کند .

روکش کردن  علاوه بر طعم مرغ ، در شکل ظاهری آن نیز اهمیت دارد. اگر برای شما پیش آمده باشد که از یک رستوران کنتاکی یا مرغ سوخاری تهیه کرده باشد ، متوجه شکل بسیار زیبای آن خواهید شد . ظاهر این مرغ ها بسیار اشتها آور و جذاب است و مشتریان را به سمت خود می کشاند .

برای اینکه بتوانیم مرغ را با این ظاهر زیبا و لذیذ آماده کنیم ، باید از قبل آن را در روکش های مختلف با انواع طعم ها و پودر سوخاری مرغوب بغلطانیم . این روکش ها از مواد بسیار ساده ای قابل تهیه می باشد .

مواد لازم روکش کردن :

در تهیه این روکش ها معمولا از انواع ادویه مانند پودر نعنا ، پودر جعفری ، پاپریکا ، پودر سیر و پیاز ، انواع فلفل ( سفید ، قرمز ، سیاه ) ، استفاده می شود . در کنار این ادویه ها از آرد سفید ، آرد سوخاری، شیر و سفیده تخم مرغ نیز استفاده می شود . برخی افراد بنا به ذائقه ای که دارند از آب مرکبات نیز استفاده می کنند .

شرکت کالا فود :

شرکت کالا فود روکش های آماده مرغ در انواع روکش نرمال ، روکش اسپایسی ، روکش چیکن استریپس با بهترین کیفیت اماده ارائه به بازار کرده است . با استفاده از این روکش ها می توانید در خانه کنتاکی و مرغ سوخاری با کیفیت رستوران ها آماده کنید .

شرکت کالا فود علاوه بر تهیه روکش ها و مرینیت های آماده ، عامل فروش کلیه تجهیزات آشپزخانه و رستوران در ایران می باشد .