فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

کافی شاپ ، قهوه و اسپرسو

 کافی شاپ ، قهوه و اسپرسو

 قهوه

 در یک کافی‌شاپ خوب عطر و رایحه قهوه اولین چیزی باشد که در بدو ورود به استقبال شما می‌آید. اگر به قصد نوشیدن قهوه وارد کافی‌شاپی شدید و بوی ٬ پیازسرخ‌کرده٬ همبرگر استشمام نمودید ،بی‌معطلی راه‌تان را کج کنید و پشت سرتان را هم دیگر نگاه نکنید.

قهوه اگر مرغوب باشد٬ تازه روست شده باشد٬‌ درست پیش از استفاده آسیاب گرددو ماشین اسپرسوساز هم سلامت و به‌قاعده باشد٬ عطر جادویی قهوه خودبه‌خود در فضا پخش می‌ گردد . در ضمن یکی از دلایلی که دکوراسیون داخلی بیشتر کافی‌شاپ‌ها را از چوب می‌سازند این است که بوی قهوه را به‌خوبی در خود نگه می‌دارد.

اسپرسو

میزان سنجش مرغوبیت قهوه و حرفه‌ای بودن  یک کافی‌شاپ در درست کردن «اسپرسو» است. یعنی اگر قرار باشد مهارت کافی شاب را تنها با یک نوع قهوه سنجید٬ آن اسپرسو است. اسپرسو پایه اولیه بسیاری نوشیدنی‌های قهوه‌ای دیگر است  بنابراین اگر اسپرسوی کافی شاپ خوب نباشد امیدی به سایر قهوه‌های او نیست. اسپرسو باید در فنجان‌های ۲۰ تا ۳۰ میلی‌لیتری سرو شود. هرچند نوشیدن اسپرسو نباید بیشتر از ۱ دقیقه طول بکشد٬ اما فنجان حتما باید گرم شده باشد تا در همین مدت کوتاه هم بتواند در طی چند جرعه٬ این حجم کم از قهوه را گرم نگه دارد.

رنگ کریما  روی اسپرسومعمولا قهوه‌ای روشن رو به کرم است و بافت یک‌دست و یکنواختی دارد. اگر کریمای روی اسپرسوی شما بریده‌بریده یا کمرنگ و بی‌رمق بود٬ حتم بدانید جای مناسبی برای نوشیدن قهوه انتخاب ننموده اید. اسپرسوی خوب آن است که تقریبا تا یک ساعت بعد از نوشیدن٬ طعم و حال قهوه را در کام شما نگه دارد.  بعضی‌ها معتقدند که آب را باید پیش از اسپرسو نوشید تا کام را تازه و خنک کند و طعم بهشتی قهوه به‌خوبی به‌دست داده شود؛ خیلی‌ها هم می‌گذارند آب را بعد از اسپرسو می‌نوشند و بر این باورند که فشار خون را تنظیم می‌ نماید. علاوه بر این٬ غالبا یک بیسکوییت یا شیرینی کوچک هم در کنار اسپرسو می‌گذارند تا کمی تلخی اسپرسو را از بین ببرد

 کافی شاپ

لطفا جهت سفارش تجهیزات تماس “گرفته و یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

سفارش

    کالافود     /     قهوه در کافی شاب    /    تجهیزات کافی شاپ     / کافی شاپ