فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

طبخ غذای سالم

طبخ غذای سالم:

ویژگی یک غذای خوب رعایت کامل اصول بهداشتی و نحوه طبخ آن مي باشد.غذا باید با روشی طبخ شود و به میزانی پخته یا سرخ شود که ارزش غذایی مواد آن از بین نرود و پس از آن، طعم و مزه خوشایندی داشته باشد.

متخصصین تغذیه : غذا را می توان کم خورد اما از کیفیت آن نمی توان کم کرد. يعني  کیفیت و نوع تک تک موادی که در تهیه و پخت غذا استفاده می شود مهم مي باشد و سلامت و بهداشت داخلی بدن در استفاده از موادغذایی با کیفیت تضمین می گردد به همین لحاظ باید به نوع و مرغوبیت موادی که برای تهیه غذا مورد استفاده قرار می گیرد مانند، نوع روغن، گوشت، برنج و سبزیجات توجه خاص نمود تا هم با کیفیت باشد و هم تازه!

به میزان پخت یا سرخ شدن غذاها باید توجه نمود تا با گرفتن حرارت بیش از اندازه ، خواص آن ها تبدیل به زیان نگردد.  پختن یا سرخ کردن غذاها حد و مرز مشخصی دارد و از روش معینی پیروی می نمايد. غذاهایی که خارج از اصول طبخ و تهیه می شوند برای سلامت بدن مضر مي باشند

روغن سرخ کردنی تا موقعي  قابلیت مصرف دارد که رنگ آن روشن و براق باشد و تکه های سوخته شده مواد غذایی در آن پدید نیاید. بنابراین از خوردن مواد غذایی که در روغن های سیاه و سوخته سرخ شده اند جدا خودداری نماييد.

استفاده از ظروف پلاستیکی برای تهیه غذا یا مصرف آن صحیح نیست به ویژه اگرآن ظرف حرارت هم ببیند. زیرا هنگامی که غذا وارد ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف می شود، مقداری از مواد شیمیایی ظرف وارد غذا و از آن جا وارد بدن ما می شود که این عمل با درصورت گرم بودن غذا یا حرارت دادن ظروف افزايش  می یابد.

غذاها را به جای نگهداری در ظروف پلاستیکی در ظروف شیشه ای نگهداری کنید.

از منجمد شدن میوه و سبزجاتی که به صورت خام خورده می شوند خودداری نماييد.

طبخ

كالافود

لطفا جهت سفارش تجهیزات کالافود، تماس “گرفته و یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

سفارش

/تجهيزات رستوران كالافود/تجهيزات كافي شاپ/ كافي شاپ/خريد لوازم رستوران/بهترين فست فود/گروه صنعتي كالافود

 

یک دیدگاه