فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

در تاسیس رستوران چه نکاتی را رعایت کنیم ؟

راه‌اندازی یک رستوران از دو حالت خارج نیست؛ یا شما به‌صورت انفرادی و کاملا مستقل به این کار اقدام می‌کنید یا نمایندگی یک برند را به عهده می‌گیرید و تحت پوشش آن فعالیت می‌کنید. به هرترتیب، اخذ مجوزهای لازم از اتحادیه یا دفاتر مرکزی مربوطه الزامی است.

 

از مجوزها که بگذریم، مکان موردنظر برای تاسیس رستوران بسیار مهم است. اگر دقت کنید، اکثر مردم در شب‌های تعطیل یا اعیادی که معمولا خیابان‌ها شلوغ و پرتردد است، برای خوردن شام به رستوران می‌روند. در این مواقع، پیدا کردن جای پارک برای مشتری به مصیبتی بزرگ تبدیل می‌شود.
از طرف دیگر، بقای یک رستوران در مکان‌هایی تضمین می‌شود که عبور و مرور جمعیت در آن زیاد باشد.
این تناقض را می‌توان با تاسیس یک پارکینگ اختصاصی در کنار رستوران حل کرد. حداقل برای هر میز، یک فضا برای پارک اتومبیل لازم است. این خدمتی است که می‌تواند شما را از دیگر رقبای آن حوالی متمایز کند.
البته راهکارهای دیگری هم برای تمایز وجود دارد؛ مانند نصب وسایل بازی برای کودکان، اجرای موسیقی زنده، ارائه منوی جدید از انواع غذاها و…
به هر‌حال باید دقت کنید که با رستوران دیگر حداقل ۵۰۰ متر فاصله داشته باشید. فضای زیربنای شما مانند باغی است که هرچه بزرگ‌تر باشد، درخت‌های بیشتری را می‌توان در آن کاشت. پس محدودیتی از نظر فضای مورد استفاده نیست.
البته یک نکته را نباید فراموش کنید و آن میزان سرمایه‌ای است که در اختیار دارید. فرض کنید به‌عنوان مثال، پنج میلیارد تومان سرمایه نقدی شماست. آیا کل این مقدار را صرف یک رستوران کنید بهتر است یا آن را به دو قسمت مساوی تقسیم و دو رستوران همزمان راه‌اندازی کنید؟ اکثر فعالان این رشته معتقدند که تقسیم کردن سرمایه در این موارد بهتر جواب می‌دهد. باز هم همان مثال معروف تخم مرغ و سبد در ذهن تداعی می‌شود، اما همین فعالان می‌گویند که کیفیت، بزرگ‌ترین برند است.
یعنی از ابتدای کار به فکر برندسازی نباشید و تمام هم و غم‌تان، ارائه بهترین غذا به مشتریان باشد. آنها مثالی را ذکر می‌کنند که در جای خود شنیدنی است؛ حتما وقتی قصد سفر به یک شهرستان را دارید، پیشنهادهایی از دوستان و آشنایان شنیده‌اید مبنی‌بر امتحان کردن غذای فلان رستوران در آن شهرستان که یک شعبه هم بیشتر ندارد.
این رستوران، آنچنان غذای باکیفیت و لذیذی به مشتریانش ارائه می‌دهد که به خودی خود تبدیل به یک برند شده و بدون داشتن شعبات گوناگون، در تمام ایران شناخته می‌شود.
این یعنی یک سرمایه‌گذاری درست و نان وآب‌دار.

لطفا جهت سفارش تجهیزات نو و دسته دوم  کالافود، تماس “گرفته و یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

سفارش

یک دیدگاه