فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

انتخاب بهترین فست فود

انتخاب بهترین فست فود
چطور می توان بهترین فست فود را انتخاب کرد؟ در اینجا ما فست فود را به سه دسته قرمز، زرد و سبز با توجه به میزان سالم بودن آنها تقسیم میکنیم.

براي خوردن یک فست فود سالم، ۳ قانون ساده زیر را رعایت کنید:
قانون اول: از مصرف فست فودهاي قرمز دوري کنید.
قانون دوم: در مصرف فست فودهاي زرد زیاد سخت نگیرید، اما زیاده روي هم نکنید.
قانون سوم: با مصرف فست فودهاي سبز، تغذیه اي سالم داشته باشید.

فست فودهاي قرمز خطرناك هستند
عوامل زیادي براي قرارگرفتن یک غذا در این گروه وجود دارد. اولین عاملی که موجب می شود بیشتر غذاها وارد گروه قرمز شوند، داشتن بیش از یک گرم چربی ترانس است. البته بیشتر رستوران ها در مورد محتواي چربی ترانس غذاهاي خود گزارش نمی دهند. سیب زمینی سرخ کرده از دسته غذاهاي قرمز است، زیرا بیشتر رستوران ها براي سرخ کردن آن از روغن هایی استفاده میکنند که موجب افزایش چربی ترانس آن می شود. البته اگر رستورانی از روغن مخصوص سرخ کردنی براي تهیه سیب زمینی سرخ کرده استفاده کند میتواند سیب زمینی سرخ کرده سالم تري عرضه کند، ولی با این وجود، باز هم نباید در مصرف آن زیاده روي کنید. البته غذاهایی که توسط روغن هاي سالم طبخ شوند، براي شما مفید خواهند بود؛ به عنوان مثال اگر سیب زمینی در روغن بادام زمینی سرخ شود، جزو گروه سبز و سالم طبقه بندي می شود.

غذاهایی که حاوي مقدار زیادي گوشت قرمز هستند نیز قرمز طبقهبندي میشوند. همچنین اکثر پیش غذاهایی که در رستوران ها عرضه می شوند، جزء قرمز طبقه بندي می شوند، زیرا حاوي کالري بالا، چربی اشباع شده و قند هستند.

احتیاط در مصرف فست فودهاي زرد
این گروه از فست فودها آنقدر سالم نیستند که بتوان آنها را در گروه سبز جاي داد و آنقدر هم غیرسالم نیستند که آنها را در گروه قرمز طبقه بندي کنیم. به عنوان مثال پیتزاي معمولی در این دسته قرار می گیرد، زیرا چربی ترانس و گوشت قرمز زیادي ندارد و از طرف دیگر سبزیجات یا غلات سبوس دار هم ندارد. چیکنبرگر هم مانند پیتزا در همین دسته قرار میگیرد.

فست فودهاي سبز:
این دسته بهترین غذاها را در خود جاي میدهد. براي این که غذایی در این گروه قرار گیرد باید خصوصیات مختلفی داشته باشد. واضح است غذاهایی که با غلات سبوس دار، میوه ها، سبزیجات و روغن هاي سالم تهیه شوند در این دسته قرار می گیرند. غذاهاي سبز شامل پیتزاي سبزیجات ، بیشتر ساندویچ ها، سالادها، تخم مرغ و پیش غذاهایی که با سبزیجات درست می شوند، می باشد.

غذاهاي سبز، چربی اشباع و ترانس کمی دارند، نمک و کلسترول آنها کم است و کالري آنها در مقایسه با غذاهاي زرد و قرمز پایین تر است. این غذاها را میتوان به صورت روزانه نیز مصرف کرد. با انتخاب غذاهاي سبز شما میتوانید هم فست فود بخورید و هم سالم بمانید. یکی دیگر از راهها براي تشخیصاین که یک غذا میتواند جزو گروه سبز قرار گیرد این است که ببینید آیا به فرم طبیعی نزدیک است یا نه؛ مثلا محتویات سالاد به فرم طبیعی بسیار نزدیک و بنابراین سالم هستند.

اگر نگاهی به لیست غذاهایی که در فست فودها عرضه می شوند بیندازید، به نکات مختلفی پی خواهید برد. اول این که میزان کالري بعضی از این غذاها بسیار بالاست. بگذارید مثالی در این مورد بزنیم. وقتی یک شخص ۷۰ کیلویی با سرعت ۵ کیلومتر در ساعت قدم میزند، ۱/۵ کالري در دقیقه مصرف می کند. حال فرض کنید غذایی سفارش داده شده است که ۲۷۱۰ کالري دارد. در این حالت این شخص ۷۰ کیلوگرمی باید ۴۵ مایل پیاده روي کند تا بتواند این مقدار کالري را بسوزاند و این مقدار راه رفتن حدودا ۹ ساعت طول خواهد کشید.

اگر فست فود می خورید توجه کنید
راهنمایی در خصوص سلامتی غذاهاي فست فود در رستوران ها:
این مقاله حاوي اطلاعات و نکته هاي بسیاري در خصوص تداوم سلامتی به هنگام خوردن غذا در بیرون از خانه است یا زمانی که در رستوران هاي فست فود می خواهیم تمام گروه هاي غذایی را مصرف کنیم.

آیا شما فکر می کنید که غذاهاي فست فود حاوي مواد مغذي هستند؟
تحقیقات نشان می دهد که آمریکا بعنوان یک کشور استفاده کننده از غذاي فست فود مشهور است و هر روز از بین ۴ تا ۱۰ نفر از افراد آمریکا غذاي فست فود می خورند. بیشتر این اشخاص بنا به دلایلی مثل کمبود وقت و ارزان بودن از این غذاها استفاده می کنند. اگر شما در خارج از خانه غذا می خورید رستوران هاي فست فود اغلب بعنوان ارزان ترین گزینه انتخاب میشوند متاسفانه غذاهاي فست فود داراي کالري بالا، نمک زیاد و چربی هاي بالایی هستند و اغلب فاقد ویتامین ها و مواد معدنی مهم می باشند بنابراین رستوران هاي فست فود انتخابی براي کامل رسیدن مواد مغذي به بدن نیستند. اخیراً سیب زمینی هاي سرخ شده ( در روغن زیاد) تنها گزینه براي غذاي گیاهی در خیلی از رستوران هاي فست فود است. با توجه به استاندارها با سختی می توانیم بگوییم که سیب زمینی هاي سرخ شده بعنوان نوعی سبزي نامیده میشوند زیرا رستورانهایی که این مواد را سرو میکنند مقدار زیادي چربی، نمک یا شکر به سیب زمینی هاي سرخ شده اضافه می کنند بطوري که مقدار لازمه بیش از مقدار معمولی میباشد و این درست نیست که این غذاها را جزء غذاهاي با منبع سبزیجات نام ببریم. هنگامی که به رستوران هاي فست فود غذاهاي سالمی را پیشنهاد می کنند این خود مردم هستند که باید آنها را انتخاب کنند. انتخابهاي خوب غذایی به شما کمک خواهد کرد که یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. بخاطر داشته باشید کنترل اندازه غذا، چربی زیاد، سس هاي کالري دار و آب معدنی ها به میزان مناسب استفاده شود. دانستن آنکه کدام یک از غذاهاي فست فود سالمتر از بقیه هستند به شما کمک خواهند کرد که کمتر دچار اشتباه شوید و همچنین بچه هایتان را تشویق کنید که انتخاب هاي سالمی را انجام دهند.

رستوران هایی که غذاي فست فود سرو می کنند دستورالعمل هاي جدیدي را طرح کردند. مثلاً بیشتر رستوران هاي فست فود اطلاعات غذایی خود را داخل وب سایت خود نوشته اند. دقت داشته باشید زمانی که می خواهید از غذاهاي فست فود استفاده کنید بهتر است از غذاهاي پرکالري و غیر مغذي اجتناب نمایید. مثلاً افزودنی هاي کالري دار مثل سس ها، کرم ها، پنیرها و غیره. مثلاً می توانید ساندویچ هاي خود را بدون سس سفارش دهید یا از سس هاي با چربی کم یا بدون چربی استفاده کنید. شما می توانید انتخاب هاي مغذي تر و داراي چربی کمتر را انتخاب کنید.

برخی از انتخاب هاي فست فود سالم شامل مواد زیر است:
۱- میوه با ماست
۲- سیب زمینی پخته با سبزیجات به جاي سیب زمینی سرخ شده با پنیر
۳- سالادهاي بدون سس یا سس هاي با چربی کم یا بدون چربی
۴- همبرگر ساده و کوچک
۵- شیر بدون چربی
۶- ساندویچ باکالري کم
۷- ساندویچ ماهی

زمانی که غذاي شما ناسالم است بدانید که اغلب اوقات این غذاها با سس هاي ناسالم مزه دار شده اند و رنگ ها و مزه هاي آنها تغییر کرده است. منظور از سس هاي ناسالم، سس هایی است که به سرعت فاسد می شوند مثل:
۱- سس پنیر
۲- سس تارتار

پیشنهاد غذا براي کودکان در رستوران هاي فست فود:
هنگامی که شما با فرزندانتان بیرون از منزل هستید این نکته مهم است که چگونه غذاهاي خوب فست فود را در رستوران ها می توان انتخاب کرد. بچه ها دوست دارند که بیرون از خانه غذا بخورند ولی رشد تعداد افرادي که اضافه وزن دارند و یا داراي چربی اضافه هستند، زیاد شده است و این موضوع به این معنی است که بزرگترها مسئولیت بیشتري براي انتخاب درست و مناسب مواد مغذي دارند و مسئله مهم اینست که به بچه ها کمک کنیم تا انتخاب خوبی داشته باشند. آمارها نشان می دهد که نزدیک به یک سوم از بچه هاي آمریکایی هر روز از غذاهاي فست فود استفاده می کنند و کالري بالاي این غذاها منجر به افزایش وزن بچه ها می شود. وقتی که به همراه فرزندتان مجبور به خوردن غذا در این رستوران ها هستید مشکل است که جوانان، سالاد را به جاي چیزبرگرها انتخاب کنند ولی شما می توانید مانع شوید از اینکه آن ها به سمت انتخاب هاي غیر سالم تر بروند.

در زیر بعضی نکات مهم وجود دارد که شما میتوانید به خاطر داشته باشید:
۱- نوشیدنی ها مثل نوشابه داراي کالري زیادي هستند و مواد مغذي ندارند. بچه ها می توانند به جاي آن آب و شیر بخورند.
۲- مانع شدن از خوردن ناگت مرغ
۳- دوري از سرخ کردنی ها. به جاي آن می توانید از سبزیجات و میوه ها مثل انگور استفاده کنید که به غذاي شما فیبر و ویتامین اضافه میکند.
۴- جعبه کودك را براي کودکان خود سفارش دهید. زیرا آنها جعبه هاي جالبی هستند و اسباب بازي داخل این جعبه ها را بیشتر از غذا دوست دارند و به آنها اجازه بدهید که جعبه کودك را انتخاب کنند و از رستوران ها بخواهید به جاي مواد سرخ کردنی، مواد دیگري را جایگزین کنند.
۵- در رستوران هایی که جایی براي نشستن دارند اجازه بدهید که مرغ، ماکارونی و سبزیجات را انتخاب کنند.

بهترین فست فود

لطفا جهت سفارش تجهیزات تماس “گرفته و یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

سفارش

 

تجهیزات کافی شاب  /   تجهیزات رستوران و فست فود  /  تجهیزات رستوران کالافود / کالافود